Πλούσιο και αυτό το Σαββατοκύριακο και αγωνιστικά και από εκδηλώσεις της ομάδας. Την Παρασκευή πραγματοποιήσαμε τον ετήσιο χορό της ομάδας μας, με τεράστια επιτυχία, με παρουσία των περισσότερων αθλητών μας, καθώς επίσης και των γονιών τους. Το Σάββατο είχαμε 2 αγώνες. Στο πρώτο παιχνίδι οι παγκορασίδες μας πραγματοποιώντας για ακόμη μια φορά πολύ καλή εμφάνιση, έκανε την ένατη νίκη στα έντεκα παιχνίδια, κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα της Αξιούπολης με σκορ 3-0. Τα σετ ήταν 25-14, 25-9, και 25-6. Για μια ακόμη φορά το μπλοκ και το σέρβις έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στο παιχνίδι μας. Την ίδια μέρα το απόγευμα, παρά τις σημαντικές 2 απουσίες της ομάδας μας, Τουκαντζης Αναστασης και Τσολακιδης Ανδρέας, η ομάδας μας για δυόμιση σετ είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και προηγήθηκε 2- 0. Κάποια λάθη στο τρίτο σετ έφεραν το 25-23 σε βάρος της ομάδας μας και εν τέλει την ήττα με 3-2 ( πέμπτο σετ 25-13). Την Κυριακή η ομάδα των κορασίδων μας χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες κέρδισε την αξιόμαχη ομάδα του Ποσειδώνα Βέροιας με σκορ 3-0. Τα σετ (25-9, 25-17, 25-10). Οι κορασίδες β της ομάδας μας, παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ ηττήθηκαν με σκορ 3-0 από την ομάδα του Αιόλου Κατερίνης. Η προσπάθεια ήταν πάρα πολύ καλή και τα 2 σετ χάθηκαν στις λεπτομέρειες (17-25, 23-25, 21 25).